Tematyka zajęć dydaktycznych w grudniu:

I.    Czarny węgiel z kopalni -  Święto Górników.

II.   Mikołaj z dalekiego kraju -  przyjacielem dzieci.

III.  Święta Bożego Narodzenia – zwyczaje i tradycje świąteczne.

IV.  Radosny czas Świąt Bożego Narodzenia w przedszkolu

V.  Powitanie Nowego Roku 2021.

Ponadto:

W pierwszym tygodniu grudnia rozmawiać będziemy o Górnikach, ich ciężkiej pracy, poznamy zawód górnika, zobaczymy filmy edukacyjne o Śląskich kopalniach. Bardzo prosimy o założenie dzieciom odświętnego stroju           4 grudnia (piątek)

Uśmiech

7  grudnia ( poniedziałek) odbędzie się ciekawe, zupełnie inne niż zawsze, spotkanie przedszkolaków ze Świętym Mikołajem, który przywiezie dzieciom prezenty i opowie im o swoim Dalekim Kraju z którego przybywa. Prosimy o założenie dzieciom odświętnego stroju.

Uśmiech

10 grudnia (czwartek) każde dziecko samo upiecze piernikowe choinki, które będzie można zakupić w cenie 4 zł. na szatni. Prosimy o przyniesienie kolorowych posypek. Dziękujemy.

Uśmiech

21 grudnia (poniedziałek) będziemy obchodzić Dzień Aniołków i Pastuszków - zobaczymy bajkę o Historii Bożego Narodzenia oraz będziemy kolędować przy choince. Bardzo prosimy, aby dziewczynki przyszły w tym dniu przebrane za aniołki a chłopcy za pastuszków.

Uśmiech

22 grudnia ( wtorek) odbędzie się w przedszkolu grupowa Wigilijka.  Prosimy o założenie dzieciom odświętnego stroju, prosimy także, aby dzieci przyniosły po jednym opłatku. (można przynosić już teraz). Dziękujemy